Boku Neri NooM

aktualizováno

Co se bude dít: No hlavně uvidíte Gimliho a Viťase. To je vám málo? Nu dobrá řekněme, že na vlastní kůži poznáte co to znamená Mongolsko. Boku neri už na vás čeká. Pokud vám nestačí toto info, tak podrobněji - bude se spát pod stanem, teplé jídlo se stane luxusem, který si můžete dovolit pouze pokud někdo uvaří - imho budete si vařit z vlastních zdrojů, které je možo od pondělí doplňovat. Jinak zažijete spoustu organizované zábavy, která se (ať jsou rodiče klidní) obejde bez alkoholu a podobných věcí. Připravte se také na to že národ Mongolů je kočovný a proto nechte kufry doma.
Co s sebou: hrací skříňku, jídelní náčiní (ešus), jinak barevnou !pastelku! než všichni ostatní, jurtu (stan), kožešiny (spacák), křesadlo, ocílku a troud (sirky), nebo lovecké náčiní, něco k jídlu (pokud nechcete držet hladovku), pergamen a brk, pochodeň (baterku), provázek, šátek, vodu pitnou nejlépe. Dále něco peněz (cca 500,- + to co vás bude stát cesta domů), něco na vaření - tedy napište co vezmete ať pak nemáme dvacet vařeček a žádný kotlík, stan - údaje se budou objevovat na této stránce včetně počtu lidí, kteří se vejdou do stanů. A proto si tu vyhledejte co chybí a vemte to.
Doporučená četba: Milión (Marco Polo), Zajímavé Časy (Terry Pratchett)
FAQ:No jen se ptejte.
Kdo pojede (zatím přihlášení):Viťasův seznam
Kdy a kde:Lipnice u Světlé nad Sázavou 16.8.2003 - 22.8.2003. Sraz je plánován ve Světlé nad Sázavou v 15:00 - 15:30 na vlakovém nádraží místního času.
Otázky a úkoly:

  1. Co nebo kdo je to boku neri?
  2. Co je to Mongolsko?
  3. Co je to NOOM?
  4. Jaké je hlavní město Mongolska, jeho rozloha a počet obyvatel?
  5. Jaké je jméno nějvětšího jezera v Mongolsku?
  6. Jaké ohrožené zvíře žije v Mongolsku?
  7. Jak veliká musí být v průměru pastvina pro 24 koní na 5 dní? (prosím podložit výpočtem)
  8. Kolik kg jídla průměrně sežere kůň denně?
Správné odpovědi zaslané předem budou odměněny.
Stany (poskytovatel/počet lidí):Viťas/2, Gimli/3, Pavel/3
Věci na vaření:


Všechny položky jsou pro přehlednost v abecedním pořdku.