Intra Vortis

Quidam ludum, quidam bibunt,
quidam indiscrete vivunt.
Sed in ludo qui morantur,
ex his quidam denudantur.
Quidam ibi vestintur,
quidam saccis induuntur,
ibi nullus timet mortem.

Nevěřte tomu, že před šesti sty lety v dobách Ex Tempu, byl svět tak nudný. Nebyl. Na světě žilo krom lidí i mnoho dalších stvoření, která lidem zasahovala do života. Někteří o nich věděli, jiní je možná viděli a ti ostatní se s nimi běžně stýkali. Co přinesou vám se ještě uvidí.

Kdy:1.-7.8.2005 vámi ustanoven tento termín, čas srazu určen na 16:00 na nádraží ve Světlé n. S. (CP bychom tamtéž rádi uvítali 31.7. v 18:00)
Kde:již tradičně Lipnice nad Sázavou
Organizace:Eva, Gimli, Pausa a všichni co přijedou
Kdo (především):Anetta, Bětka, Eva, Gimli, Honza Musílek, Ivana Kozlova, Jindra, Katka, Klára, Lenka P., Mara, Mirka, Olda, Pausa, Pavla, Sir, Špína, Pavel, Radim, šnEk, Tereza, ToM Chmelik, Tomas Gavenciak, Uhlík, vitas, Xof, Zuzka (jednicka).
Přihlášky: Uzavřeno.
A o čem tentokrát?Jistě ne všichni z vás vědí co je to LARP a zažilo ho ještě méně z vás. A připadlo nám že odezva z loňského ExTempu byla dost velká na to abychom se do podobné akce pustili znovu. Tentokrát však odstraníme staré chyby a vyměníme je za nové. Jak jste si mohli všimnout tak tentokráte jsme vám zúžili značně výběr postav, ale tím jsme vám nezúžili vaše možnosti, jak už jsem Pajdě vysvětloval - kněz to vůbec nemusí být to co znáte - kazatel, člověk bez rodiny, oddaný bohu. Ve vašem podání to může být jakýkoli člověk věřící v něco (boha, přírodní zákony, nebo jen pouhý filozof), co budou mít kněží společného je schopnost utěšovat, povzbuzovat a tak se nemusí mnoho lišit od táborového maskota ...
Co bude stejné:Vezměte kostým, který se pro vaši postavu bude hodit, opět vás nějak odměníme. Sraz a hromadný odchod bude organizován ze Světlé. Přijedou jiní lidé než posledně. Oprášíte své herecké schopnosti, pobavíte se a vykoupete v lomu. Zastřílíte si z luku. Budete spát pod stanem.
A co bude nové:Jistě velmi brzy zjistíte, že nám nabyla pravidla oproti posledně. Proč? Inu proto, že nedostatečně popisovala mnoho věcí. Nemusíte se je učit nazpaměť, ale opět vám bude stačit jen to co se vás týká. Tentokrát si také ale nezahrajete uhlíře, kováře, hostinskou (i když pokud budete chtít stále ještě můžete). Svět už funguje bez vás, z vás se pro změnu stalnou hrdinové, dobrodruzi, lesní víly, dryády a podobná havěť. Nebudete muset tolik myslet na jídlo, ale budete mít daleko více úkolů. Rádi bychom náš svět nacpali příběhy legendami tajemnými místy a poklady. Pravda takový život s sebou nese daleko větší rizika než život obyčejného sedláka a proto se připravte i na to že smrt na vás čeká na každém kroku. Stejně tak je možné setkat se s rozličnými kulturami a proto se řádně vybavte. Bežně používaným písmem může být krom naší oblibené latinky například hebrejština, trpasličí runy nebo klínopis. Svět se nám zkrátka zaplnil a zpestřel, zda je to lepší posoudíte vy sami.
Co s sebou:I tentokrate budu dělat, že to nevíte. Takže vezměte si spacák, pochodeň, šátek, kostým, dobrou náladadu, cca 500 Kč plus peníze na dopravu. Určitě se hodí kanystr, ešus, celta, dobré boty (alespoň dvoje). Zvažte zkrátka co budete potřebovat.
Stany:V tuto chvíli nám schází ještě stany cca pro deset lidí a proto se hlašte (v případě nutnosti orgové mohou doplnit počet, ale tahat tři stany a spoustu rekvizit, jak sami uznáte není zrovna lehké).